Имаше време, когато везните бяха съставени от две плочи, централен лост и греда. В наши дни повечето везни вече са електронни предвид напредъка на технологиите. Вероятно е по-лесно да се поправят везните от механичен тип, отколкото да се научите как да ремонтирате цифрови везни.
Никой не може да отрече полезността на ремонта на везни, тъй като това е инструмент, използван както в бизнеса, така и у дома. Всъщност много хора смятат дигиталната везна за инвестиция за здравето, или за бизнеса си. И тъй като това е инвестиция, гарантирането, че работи през цялото време и че ще издържи дълго, става от съществено значение. Затова е най-добре да знаете и да научите как да поддържате везните си в изправност.
Пазете го от проблеми!
Един от най-добрите начини да гарантирате, че дигиталната везна остава функционална за дълго време, е да се грижите за нея. А грижата за инструмента започва още преди реалната покупка.
Когато купувате електронна везна, помислете първо за нейното съхранение. Къде бихте поставили индикатора или платформата? Ще бъде ли на открито, където има вероятност да бъде изложен на влага? Каква ще бъде температура на мястото на везната? Работния диапазон е от -10 градуса до +40. Колко място има за него? Ще бъде ли близо до предмети, които могат лесно да паднат от рафта или стелажа?
Това са някои от въпросите, върху които трябва да помислите, преди да закупите електронна везна. Ако например възнамерявате да поставите кантара на открито , най-добре е да вземете такъв, който има по-висока толерантност към влага. Ако пространството е проблем, помислете за закупуване на по-малък от по-обемист тип.
Имайте предвид, че правилното съхранение на уреда също е от решаващо значение за удължаването на живота на всяка цифрова везна. Някои устройства са по-чувствителни към температурни промени в сравнение с други, докато други са по-издръжливи въпреки излагането на екстремни температури.
Освен това има загриженост за влагата, тъй като някои цифрови везни са по-толерантни към влажността, докато някои продукти трудно могат да поемат влага. Можете да се замислите примерно за Влагозащитени везни!
Прахът е друг проблем. След като закупите механичен или електронен кантар, уверете се, че везната е поставена на място, където е по-малко вероятно да натрупа прах. Ако цялата област е податлива на прах, отделете известно време, за да избършете и почиствате редовно везната. Не подценявайте какво може да причини прахът на всяка джаджа или инструмент, тъй като в много случаи излагането на толкова много мръсотия може да доведе до непоправими щети на всяко устройство.
Също така е необходимо да не използвате кантара като място за съхранение на предмети. Това означава, че предметите трябва да се поставят на везната само ако се претеглят.
Периодичното калибриране и проверка са ключов фактор!
Търговската везна е безполезна, ако тя е неточна. Това е причината балансът на кантара винаги да се калибрира и проверява в сервиз с еталонни теглилки
За да сте сигурни, че електронната везна ще работи много дълго време, правете необходимото периодично калибриране и проверка, тъй като това е най-добрият начин да разберете дали устройството все още работи или не. Например, ако кантарът все още не отразява правилното тегло след няколко пъти калибриране, това означава, че инструментът вече не работи. Когато това се случи, не се колебайте да се обадите за ремонт от нашите квалифицирани специалисти.
Проверките на кантари се правят периодично всяка година по-закон, независимо да ли мерят точно. Ние от БГВЕЗНИ ЕООД съдействаме при такива проверки, ако Ви се налага просто се свържете с нас.
Вие как поддържате своите везни? Оставете коментар, ще ни бъде интересно,надяваме се и на Вас!